Azərbaycan ilə Monteneqro arasında hərbi əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib
Sentyabrın 24-də Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov “ADEX 2018” üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisində iştirak etmək üçün ölkəmizə səfərə gələn Monteneqro Respublikasının müdafiə naziri Predraq Boşkoviçin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafından məmnunluğun ifadə edildiyi görüşdə vurğulanıb ki, Azərbaycan ilə Monteneqro arasında bir çox istiqamətlərdə, o cümlədən hərbi sahədə əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün yaxşı potensial mövcuddur.
Monteneqronun müdafiə nazirinin “ADEX 2018” üçüncü Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisində iştirak etmək üçün nümayəndə heyəti ilə Bakıya səfərinin önəmini vurğulayan general-polkovnik Z.Həsənov bunun ölkələrimiz arasında hərbi sahədə əməkdaşlığın daha da inkişafına yeni təkan verəcəyini deyib.
Monteneqronun müdafiə naziri isə öz növbəsində dövlətlərimizin əlaqələrinin möhkəm dostluq münasibətlərinə əsaslandığını, ölkəsinin Azərbaycanın vacib tərəfdaşı olduğunu deyərək bu cür görüşlərin ikitərəfli münasibətlərin, eləcə də hərbi sahədə əməkdaşlığın genişləndirilməsi baxımından zəruriliyini qeyd edib.
Sonra tərəflər beynəlxalq və regional təhlükəsizlik məsələləri, ikitərəfli hərbi əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri barədə geniş fikir mübadiləsi aparıblar.

Azerbaijan, Montenegro discuss military cooperation
Azerbaijan`s Minister of Defense Colonel General Zakir Hasanov has met with a delegation led by Minister of Defense of the Republic of Montenegro Predrag Boskovic, who arrived in Baku to participate in the third Azerbaijan International Defense Exhibition "ADEX 2018".
The sides hailed the development of bilateral relations between the two countries and stressed the great potential for expanding cooperation between Azerbaijan and Montenegro in many areas, including in the military sphere.
Underlining the importance of the visit of the Montenegrin defense minister to Baku to participate in the third Azerbaijan International Defense Exhibition "ADEX 2018", Zakir Hasanov noted that this would be a new impetus to the development of military cooperation between the two countries.
Noting that relations between the two countries are based on friendly relations, and his country is an important partner of Azerbaijan, Montenegrin Defense Minister Predrag Boskovic emphasized the necessity of such meetings in terms of expanding bilateral relations, as well as cooperation in the military sphere.
The sides had a broad exchange of views on issues of international and regional security, as well as prospects for development of the bilateral military cooperation.