Azərbaycan Respublikasının
Monteneqro Prezidenti kimi ikinci səlahiyyət müddətimin tezliklə başa çatacağını nəzərə alaraq, Monteneqro və Azərbaycan Respublikası arasındakı yüksək səviyyəli əməkdaşlığa və həmçinin ötən illər ərzində yaranmış səmimi şəxsi əlaqələrimizə görə Sizə bir daha minnətdarlığımı bildirmək istərdim.
2011-ci ilin sentyabr ayında Azərbaycana gerçəkləşdirilən ilk rəsmi səfərimlə çox qürur duyuram. O vaxt və həmçinin 2013-cü ilin mart ayında Sizin Monteneqroya rəsmi səfəriniz zamanı, biz ölkələrimiz arasında bir çox sahələrdə yaxın dostluq və mükəmməl tərəfdaşlıq əlaqələrinin təməlini qoyduq. 2011-ci ildən bəri daimi əsasda hər il Sizinlə Bakıda, Podqoritsada və ya başqa yerlərdə görüşlərimiz ölkələrimizin və xalqlarımızın daha da yaxınlaşması naminə əldə etdiyimiz uğurların sübutudur. Şübhəsiz ki, bizim müntəzəm yazışmalarımız da bu əməkdaşlığın dərinləşməsinə təkan vermişdir.
Bu müddət ərzində Monteneqro və onun vətəndaşları üçün etdiyiniz bütün işlərə görə bir daha Sizə minnətdarlığımı bildirirəm.
Monteneqro və Azərbaycan əlaqələrinin daha da dərinləşəcəyinə və yeni əməkdaşlıq formaları ilə zənginləşəcəyinə əminəm. Şübhəsiz ki, Sizin Prezident Milo Cukanoviçlə olan şəxsi əlaqələriniz buna nail olmaq üçün böyük əhəmiyyət kəsb edəcək.
Möhtərəm Prezident, Sizə can sağlığı, ailə səadəti və ali vəzifələrinizin yerinə yetirilməsində uğurlar arzu edirəm.

PRESIDENT OF MONTENEGRO
Since my second term as the President of Montenegro is coming to an end soon, I would like to reiterate my genuine appreciation for excellent realtions between Montenegro and the Republic of Azerbaijan, as well as to extend my profound gratitude to you for sincere and cordial personal cooperation we have shared over the years.
I am so proud of my first official visit to Azerbaijan in September 2011. At the occasion, as well as during your official visit to Montenegro in March 2013, we have laid the foundations for close friendship and great partnership between our countries in many fields. The fact that we have been meeting annually since 2011, in Baku and Podgorica or elsewhere, proves that we have been successful in making our countries and nations closer. Our regular correspondence helped boosting cooperation between them for sure.
I thank you once again for all you have done for Montenegro and its citizens during my incumbency.
I am certain that Montenegro and Azerbaijan relations will continue to grow and to be enriched by new forms of cooperation. No doubt that your personal relation with President Milo Đukanović will be of great value for achieving that.
Esteemed President, I wish you good health, family happiness and success in performing your hight duty. Please accept the assurances of my highest consideration.