Azərbaycan Respublikasının Monteneqrodakı səfiri Monteneqronun Nəqliyyat və Dənizçilik məsələləri naziri ilə görüşmüşdür
Görüşdə Səfir Eldar Həsənov nəqliyyat və dənizçilik məsələləri naziri vəzifəsinə təyin olunması münasibəti ilə Osman Nurkoviçi təbrik etmiş və fəaliyyətində uğurlar arzulamışdır.
E.Həsənov Azərbaycan şirkətlərinin Monteneqroda fəaliyyət göstərməsi üçün Monteneqro hökumətinin verdiyi dəstəyə görə təşəkkür etmişdir
Nazir Nurkoviç səfirə ziyarətə görə minnətdarlığını bildirmiş və Monteneqroda həyata keçirilən yollar, körpülər və tunellərin inşası üzrə infrastruktur layihələri barədə Səfirə məlumat vermişdir.

Meeting of Ambassador Eldar Hasanov with the Minister of Transport and Maritime Affairs of Montenegro Osman Nurkovic.
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to  Montenegro Dr. Eldar Hasanov met with the Minister of Transport and Maritime Affairs of Montenegro Osman Nurkovic. During the meeting ambassador Eldar Hasanov congratulated O.Nurkovic as the new appointed Minister of Transport and Maritime Affairs and wished him success on his duty.
E.Hasanov thanked to the Goverment of Montenegero for its support to Azerbaijani companies to operate in Montenegro.
Minister O.Nurkovic expressed his gratitude to the ambassador for his visit and briefed on infrastructure projects implementing in Montenegro – roads, bridges and tunnels.