Azərbaycan Respublikasının Monteneqrodakı səfiri Eldar Həsənov Monteneqronun Daxili İşlər Naziri Mevludin Nuhociç ilə görüş keçirmişdir.
Səfir Eldar Həsənov Azərbaycan və Monteneqro əlaqələrin  qarşılıqlı dəstək, etimad və ənənəvi əməkdaşlığa söykəndiyini ifadə etmişdir.
Nazir Mevludin Nuxociç səfirin fikirlərini bölüşərək, ölkələrimiz arasındakı münasibətlərin nümunəvi şəciyyə daşıdığını və Monteneqronun Azərbaycanın etibarlı dostu olduğunu qeyd etmişdir.
M.Nuxociç “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Monteneqro Hökuməti arasında icazəsiz yaşayan şəxslərin readmissiyası haqqında Sazişi”n yaxın zamanda imzalanacağını  və “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Monteneqro Hökuməti arasında fövqəladə hallar sahəsində əmakdaşlıq haqqında Saziş“ layihəsinin hal-hazırda daxili prosedurların son mərhələsində olduğunu bildirmişdir.
Nazir, iki ölkənin hüquq-mühafizə orqanları arasında əməkdşlıq əlaqələrinin inkişafının vacibliyini bildirmiş və Monteneqro Daxili İşlər Nazirliyinin Polis İdarəsinin İnterpolun Bakıdakı Mərkəzi ofisi ilə əməkdaşlıq etdiyini bildirmişdir.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Montenegro Eldar Hasanov held a meeting with Minister of Interior Affairs of Montenegro, Mevludin Nuhocic.
Ambassador Eldar Hasanov stated that the relations between Azerbaijan and Montenegro based on mutual support, trust and traditional cooperation.
Sharing the views of ambassador, Minster Mevludin Nuhocic noted that the relations between the two countries bears exemplary character and Montenegro is a reliable friend of Azerbaijan.
M.Nuhocic said that the “Agreement between the Government of Montenegro and the Government of the Republic of Azerbaijan on the readmission of persons residing without authorization” will be signed in the near future and draft of “Agreement on cooperation in the field of emergency situations between Government of the Republic of Azerbaijan the Government of Montenegro” is currently in the final stages of internal procedures.
Minster stressed the importance of cooperation between law enforcement authorities of two countries and noted that Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Montenegro is in cooperation with the central office of Interpol in Baku.