Səfir Eldar Həsənovun Monteneqro Sosialistlərinin Demokratik Partiyasının (DPS) sədri Milo Cukanoviç ilə görüşü
02 fevral 2017-ci il tarixində Azərbaycanın Monteneqrodakı səfiri Eldar Həsənov Monteneqro Sosialistlərinin Demokratik Partiyasının (DPS) sədri Milo Cukanoviç ilə görüşmüşdür. Hər iki tərəf Monteneqro ilə Azərbaycan arasında siyasi və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişafından məmnunluq ifadə etmişdir.
Səfir E.Həsənov ikitərəfli əlaqələrin inkişafına göstərdiyi şəxsi töhfələrinə görə partiyanın sədri M.Cukanoviçə minnətdarlığını bildirmişdir.
M.Cukanoviç öz növbəsində hər iki ölkə və xalq arasında bütün sahələrdə əlaqələrin möhkəmləndirilməsi üçün bundan sonra da səylərini əsirgəməyəcəyini qeyd etmişdir.

Meeting of Ambassador Eldar Hasanov with the President of the Democratic Party of Socialists of Montenegro Milo Djukanovic
On 02 February 2017 Ambassador of the Republic of Azerbaijan to  Montenegro Dr. Eldar Hasanov met with the President of the Democratic Party of Socialists of Montenegro Mr. Milo Djukanovic.  Both sides expressed satisfaction with the development of political and overall relations between Montenegro and Azerbaijan.
Ambassador E.Hasanov expressed gratitude to M. Djukanovic for his  personal contribution to the improvement of bilateral cooperation. Milo Djukanovic, in turn, expressed his readiness to the new role of contribution to strengthening comprehensive relationship between our countries and peoples.